Reklama

Nowy wóz OSP Wieluń poświęcony i ochrzczony

Nowy wóz OSP Wieluń został poświęcony i oficjalnie przekazany jednostce. Uroczystość odbyła się w niedzielę, 24 września, na placu Kazimierza Wielkiego w Wieluniu.

Średni wóz bojowy marki Renault D16 służy druhom z Wielunia od listopada 2022 roku. Teraz przyszła pora na jego oficjalne przekazanie i chrzest. Wydarzenie bowiem miało zostać połączone z podpisaniem porozumienia trójstronnego o włączenie jednostki OSP Wieluń do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ostatecznie ma się to stać za kilka dni.

Reklama

- Wiemy wszyscy w jakich bólach rodziło się to, żeby ten pojazd stanął dzisiaj w tym miejscu, a wszystko to, co rodzi się w bólach, daje później największą radość i szczęście – mówił podczas niedzielnej uroczystości Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia.

- Mam nadzieję, że ten wóz również będzie przyczyną do uratowania wielu istnień ludzkich, mienia ludzkiego.

Zakup nowego auta kosztował 911 tys. zł. Początkowo na ten cel pozyskano dotację, w wysokości 400 tys. zł, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z budżetu gminy Wieluń pierwotnie przeznaczono 250 tys. zł, ale finalnie ta kwota wyniosła 490 tys. zł. Pozostałe środki pomogli zebrać sponsorzy i mieszkańcy. Tę historię, jak i dotychczasowe lata działalności jednostki przypomniał druh Tymoteusz Sasin.

Reklama

- Historia OSP Wieluń to historia walki, poświęceń i determinacji, która przyczyniła się do utrzymania bezpieczeństwa mieszkańców Wielunia przez wiele dziesięcioleci – przyznał młody strażak.

- Jednostka nie tylko działała w celu zwalczania pożarów, ale także angażowała się w życie społeczności lokalnej i organizowała różnego rodzaju wydarzenia i akcje.

W uroczystym przekazaniu i poświęceniu wozu uczestniczyło wielu zaproszonych gości, m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz PSP oraz OSP, poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Wieluń i nie tylko, a także mieszkańcy.

Reklama

Rodzicami chrzestnymi wozu zostali Dagmara Sasin oraz Shady Khabbaz. Przypomnijmy, że auto już wcześniej zostało nazwane ,,Mietek” na cześć najstarszego członka jednostki OSP Wieluń, Mieczysława Bednarka. Ważnym punktem wydarzenia na pl. Kazimierza Wielkiego było także ślubowanie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

- Żeby nie dobra wola wielu ludzi, nie byłoby tego samochodu – podkreślił nadbryg. Grzegorz Janowski, komendant wojewódzki PSP w Łodzi.

- Największe podziękowanie dla miejscowych druhów, za inicjatywę, za to, że chciało im się chcieć. (…) samochodami nie gasi się pożarów, do tego są potrzebni ludzie, a ludzie w Wieluniu są oddani. Dzisiaj tutaj mamy przykład tych najmłodszych, to jest samochód dla nich, brawa dla nich – podsumował Grzegorz Janowski.

Reklama

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta OSP Wierzchlas.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości