Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie zorganizował konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy i prawie pracy. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV i V technikum budowlanego.
Był to etap szkolny wojewódzkiego konkursu, którego pomysłodawcą jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Jego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu budowlanym z terenu województwa łódzkiego.
Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, prawa pracy oraz bezpieczeństwa w branży budowlanej. Nie zabrakło też pytań o przepisy przeciwpożarowe, udzielanie pierwszej pomocy czy zasady ergonomii.
Ostatecznie etap szkolny zwyciężyła Wiktoria Szczepańska z klasy IV. Tuż za nią była Aleksandra Brylak z klasy V, trzecie miejsce zajął Michał Zadka z klasy IV, a po dogrywce na czwartym miejscu uplasowała się Patrycja Augustyniak z klasy V. Cała czwórka awansowała do turnieju wojewódzkiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze