Druhowie z Czarnożył będą reprezentować całą gminę w marcowym Turnieju Piłki Halowej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. W niedzielę, 20 lutego, wygrali rozgrywki na szczeblu gminnym zawody pod patronatem wójta gminy, Andrzeja Modrzejewskiego.
Strażacy z terenu całej gminy, ze wszystkich ośmiu jednostek, stawili się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Czarnożyłach. Zawody w nożnej piłce halowej odbyły się w systemie każdy z każdym. Czteroosobowe drużyny grały po sześć minut bez przerw, w dwóch grupach, rozlosowanych wcześniej. Dwie najlepsze drużyny w każdej grupie rozegrały ćwierćfinały. Trzecie miejsce zajęła ekipa strażaków ze Stawu, pokonując OSP Gromadzice w rzutach karnych. Przed nimi uplasowali się druhowie z Opojowic, a pierwsze miejsce zajęli strażacy z Czarnożył. Dla wszystkich uczestników rozgrywek wójt Andrzej Modrzejewski ufundował pamiątkowe puchary, które wręczył im osobiście.
Celem turnieju , jak informują organizatorzy, jest propagowanie halowej piłki nożnej wśród druhów z terenu gminy Czarnożyły.
Magdalena Lizurej
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze