W magicznych wnętrzach Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie odbył się wyjątkowy koncert kameralny pod tytułem „Operowe metamorfozy”. Wieczór nie tylko zachwycił najwybitniejszymi ariami, ale skłonił także do refleksji.
8 grudnia, podczas koncertu w sali kominkowej zaprezentowano szeroki wachlarz arcydzieł operowych. Publiczność miała okazję usłyszeć fragmenty z takich utworów jak:
„Faust” Charlesa Gounoda,
„Cyganeria” Giacomo Pucciniego,
„Cyrulik sewilski” Gioacchino Rossiniego,
„Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusa Mozarta,
„Straszny dwór” i „Halka” Stanisława Moniuszki,
„Makbet” Giuseppe Verdiego
Każda z tych arii została wykonana z mistrzowską precyzją, wnosząc nowe życie w klasyczne utwory i tym samym tworząc tytułową operową metamorfozę. Występ zachwycał publiczność dzięki znakomitym artystom: Monice Radeckiej (sopran), Martinowi Filipiakowi (baryton), Jakubowi Szmidtowi (bas) oraz Grzegorzowi Biegasowi (fortepian).
Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie stanowiło idealną scenerię dla tego rodzaju wydarzenia. Kameralna atmosfera i historyczny charakter miejsca zdecydowanie podkreśliły kunszt wykonywanych utworów.
- Ten koncert podszyty był jeszcze jedną, niezwykle ważną sprawą: zakończeniem jubileuszowego roku 60-lecia naszego muzeum. - opowiada Jan Książek, dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.
- Był to też powód do tego, by krótko wspomnieć o ostatnich wydarzeniach w Łodzi, gdzie MZW zostało odznaczone brązowym medalem Gloria Artis - dodaje szef placówki.
Wieczór zakończył się owacjami na stojąco. Uczestnicy nie kryjąc wzruszenia długo dzielili się swoimi wrażeniami podkreślając, że takie wydarzenia są prawdziwym skarbem dla lokalnej kultury.
- Koncert był wyśmienity, spełnił absolutnie wszystkie nasze oczekiwania. Chciałbym podziękować artystom oraz pracownikom muzeum, ponieważ to dzięki ich współpracy koncert wybrzmiał tak dobrze. - kończy z dumą Jan Książek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze