Paulina Lipieta, juniorka MLKS - u Wieluń w trzecim dniu rozgrywanych Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w Płocku wywalczyła czwartą lokatę w wyścigu ze startu wspólnego na 69 kilometrów. Medal był o włos!
Na starcie dzisiejszego wyścigu o Mistrzostwo Polski juniorek, zawodniczek urodzonych w latach 2006 - 2007 stanęły 42 kolarki z kilkunastu klubów w całej Polsce. Wśród nich w wyścigu ze startu wspólnego, który liczył dwie pętle po 34,5 kilometra każda stanęły cztery zawodniczki MLKS - u Wieluń - Natalia Pietrzak, Julia Pietrzak, Paulina Lipieta, Klaudia Piśniak.
Już po kilku minutach od rozpoczęcia wyścigu, który zaczął się o godzinie 11.00 uformowała się czteroosobowa ucieczka, wśród której znalazła się zawodniczka MLKS - u Wieluń - Paulina Lipieta. Zgodna współpraca czwórki kolarek zaowocowała wypracowaną przewagą czasową nad peletonem, która z każdym kilometrem rosła. Mimo kraksy w peletonie podczas pierwszej z dwóch rund, udało się wszystkim kolarkom wrócić na rower. Po przekroczeniu linii mety pierwszej z dwóch pętli peleton do prowadzącej czwórki tracił ponad 4 minuty. Świetna jazda Pauliny w czołowej czwórce zwiastowała wielkie emocje w kontekście zdobycia medalu Mistrzostw Polski. W połowie drugiej rundy z czwórki prowadzącej wyścig do przodu ruszyły Kornelia Braun ( Klub Kolarski Ziemia Darłowska ) oraz Zuzanna Marecka ( ALKS Stal Grudziądz ) i jak się później okazało to one rozstrzygnęły między sobą walkę o tytuł Mistrzyni Polski juniorek na dystansie 69 kilometrów. Paulina Lipieta, podopieczna trenera Michała Kusia została w drugiej dwuosobowej grupie wraz z Adrianną Byrą reprezentującą CZ.K.K.S. Kolejarz - Jura Częstochowa. Długimi kilometrami to właśnie Paulina Lipieta utrzymywała trzecią lokatę, jednak na kilkanaście kilometrów przed metą z peletonu, który miał ponad minutę straty do grupy Pauliny, ruszyła Milena Tarasewicz - reprezentantka ALKS Stal Grudziądz. To ona najpierw dochodząc wspomnianą wyżej dwójkę i jadąc w grupie Pauliny oraz Adrianny podczas finiszu przed linią mety zdobyła brązowy medal. Rozstrzygnięcie walki o trzecią lokatę było jednak minimalne, a wskazuje na to czas dwóch z trzech kolarek jadących w tej grupie i walczących o ostatnie miejsce na podium. Paulina Lipieta oraz Milena Tarasewicz uzyskały identyczny czas - 1.58.36.
- Cieszymy się, ale też czujemy niedosyt. Paulina brąz przegrała minimalnie, jednak zaprezentowała się świetnie. Tyle na gorąco mogę powiedzieć - mówi Michał Kuś trener zawodniczek MLKS - u Wieluń.
Julia Pietrzak zajęła 28 miejsce, Natalia Pietrzak była 30, natomiast Klaudia Piśniak wyścig o mistrzostwo Polski ukończyła na 36 lokacie.
- Drużynowo nasz zespół spisał się na piątkę. Wszystkim naszym zawodniczkom gratuluję - dodaje trener Kuś.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze