Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Mokrsku cały czas rozwija swoje umiejętności. W ostatnich dniach młodzi strażacy uczyli się pierwszej pomocy, a także postępowania w przypadku ogłoszenia alarmu.
Drużyna została podzielona na dwie grupy: dziewcząt oraz chłopców. Pierwsza doskonaliła praktyczne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Chodziło o techniki opatrywania ran, tamowania krwotoków, usztywniania złamanych kończyn czy zakładania opatrunków osłaniających. Celem warsztatów było utrwalenie poznanych już wcześniej zasad udzielania pierwszej pomocy.
Drużyna chłopców poznała rodzaje stosowanych mundurów i środków ochrony indywidualnej, zasady oraz postępowanie podczas ogłoszenia alarmu, jakie występują w jednostce.
- Zapoznawała się również z armaturą wodną, zasadami budowania linii gaśniczej, technikami poruszania się z linią gaśniczą w dwuosobowych zespołach oraz przeszukiwaniu pomieszczeń. Przypominaliśmy sobie techniki rozwijania i zwijania węży strażackich oraz ich rodzaje - mówi dh Tomasz Baranowski, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Mokrsku.
Strażacy z Mokrska zapowiadają kolejne, ciekawe zajęcia dla młodzieży. Jednocześnie zapraszają do dołączenia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze