Reklama

Pierwszaki wiedzą, że warto nosić odblaski

W ramach corocznej akcji edukacyjnej „Odblaskowy pierwszak” oraz ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem” pajęczański mundurowy odwiedził pierwszoklasistów ze szkół podstawowych z terenu gminy Strzelce Wielkie.

Głównym tematem spotkania, 15 listopada, policjanta z uczniami były bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zasady korzystania z drogi oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych.
- Dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywają odblaski i, jak poprawiają widoczność pieszego – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie.
Na koniec wizyty funkcjonariusz wspólnie z wójtem gminy Strzelce Wielkie Markiem Jednakiem wręczyli każdemu pierwszakowi kamizelki odblaskowe, które zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Strzelcach Wielkich.
- Mamy nadzieję, że przekazane informacje zaowocują i  zostaną na długo w  pamięci dzieci – dodaje Mielczarek.


Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości