Reklama

Podpalacze zatrzymani. Grozi im 10 lat za kratami

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzn, którzy dopuścili się szeregu podpaleń. Mężczyźni mają na swoim koncie pożar składu drewna o wartości około miliona złotych oraz podpalenia stert słomy, stodoły, pustostanów oraz poszycia leśnego. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

- Od czerwca 2022 roku w kilku miejscowościach w gminie Brąszewice doszło do pożarów poszycia leśnego, balotów słomy, stert, pustostanów oraz stodół - mówi rzecznik asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka, prasowa sieradzkiej policji.
W sierpniu 2022 roku podpalone zostały składy drewna w miejscowości Kamieniki, a wartość strat pokrzywdzony oszacował na około milion złotych. Rozpracowaniem sprawy podpaleń natychmiast zajęli się policjanci błaszkowskiego komisariatu. Śledczy skrupulatnie gromadzili i analizowali zebrany materiał dowodowy.
W nocy z 22 na 23 września Dwaj mieszkańcy powiatu sieradzkiego w wieku 23 i 27 lat trafili do policyjnej celi.

Antoni Zych
[email protected]

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości