Reklama

Podpisano umowy na wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego dla OSP: Łącznie 2 mln. zł trafiły do jednostek

Wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego umożliwi Ochotniczym Strażom Pożarnym poprawę łączności i skuteczniejsze działania ratownicze. Dzięki dotacjom jednostki mogą jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i współpracować ze sobą w sytuacjach zagrożenia.

17 listopada to radosny dzień dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego. To właśnie wtedy podpisano bowiem umowy dotyczące wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

W OSP w Janiszewicach umowy podpisały także  jednostki z powiatów: sieradzkiego, zduńskowolskiego, pabianickiego, poddębickiego oraz łaskiego. Łącznie 2 mln. zł trafiły do poszczególnych jednostek. 

Wicemarszałek województwa łódzkiego Agnieszka Ryś spotkała się z przedstawicielami jednostek w celu podpisania umów w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rudlickiej. Podczas spotkania podkreśliła, że Samorząd Województwa Łódzkiego dba o Ochotnicze Straże Pożarne, zaznaczając, że bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem.

Reklama

- Chciałam serdecznie wam pogratulować i podziękować za to, że jesteście i że dbacie o bezpieczeństwo naszego województwa oraz całego państwa - mówiła podczas wystąpienia wicemarszałek Agnieszka Ryś. 

 Był to pierwszy konkurs umożliwiający jednostkom OSP należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego lub przygotowywanym do jego włączenia uzyskanie do 20 tys. zł na zakup stacjonarnych i mobilnych systemów łączności, takich jak radiostacje bazowe, samochodowe i przenośne, radiotelefony a także akumulatory czy ładowarki. 

Reklama

Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego ma ogromne znaczenie dla lokalnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki pozyskanym środkom mogą one modernizować sprzęt, poprawiać łączność i zwiększać bezpieczeństwo w swoich regionach. Jak podkreślają sami strażacy, każda dotacja przekłada się na lepsze przygotowanie do działań ratowniczych i możliwość sprawniejszej współpracy między jednostkami.

- Cieszymy się bardzo z pozyskanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Zakup nowoczesnych radiostacji z pewnością poprawi bezpieczeństwo w naszym regionie i łączność między jednostkami - tłumaczy Tomasz Kaleta, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzietrzkowicach. 

Reklama

Druhowie podkreślają również, jak istotne jest korzystanie z dofinansowań. 

- Korzystamy ze wszystkich dostępnych programów i dofinansowań. Bardzo fajnie, że takie inicjatywy istnieją, bo dzięki nim możemy istnieć, pracować, działać i przede wszystkim pomagać - podkreśla Dominika Trzcina, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzewie.

 

Lista jednostek które podpisały umowy:

- powiat wieluński: OSP w Konopnicy, OSP w Czarnożyłach, OSP w Wieluniu, OSP w Kamionce, OSP w Wierzchlesie, OSP w Woli Rudlickiej,  OSP w Czernicach, OSP w Osjakowie, 

Reklama

- powiat pajęczański: OSP w Trębaczewie, OSP w Marzęcicach, OSP w Rząśni, OSP w Działoszynie, OSP w Chorzewie, 

- powiat wieruszowski: OSP w Wieruszowie, OSP w Dzietrzkowicach, OSP w Czastarach, OSP w Chojnach, OSP w Walichnowach, OSP w Krajance, OSP w Ostrówku, OSP w Tyblach, OSP w Niemojewie. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości