Reklama

Policjanci kontrolowali kurierów - ujawniono kilka wykroczeń

Policjanci z wieluńskiej komendy sprawdzali w ostatnich dniach kurierów, którzy podróżują po drogach, dostarczając przesyłki. Czterech otrzymało mandat, zatrzymano też sześć dowodów rejestracyjnych. 

Kontrola była przeprowadzana w poniedziałek, 17 marca na drogach powiatu wieluńskiego. Policjanci zwracali uwagę na kierowców dowożących przesyłki. Reagowali na wykroczenia związane z niewłaściwym parkowaniem czy zatrzymaniem się, na wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pieszych, a także tych związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości. Ponadto, sprawdzany był stan techniczny takich pojazdów i stan trzeźwości, stan psychofizyczny i uprawnienia kierujących.

- Podczas jednodniowych działań 12 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu wieluńskiego skontrolowało 41 pojazdów firm kurierskich. Ujawniono trzy wykroczenia dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości, a także jedno wykroczenie dotyczące nieprawidłowego zatrzymania pojazdu - mówi asp. Katarzyna Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. 

Reklama

Dodatkowo funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu sześciu dowodów rejestracyjnych. Powodem był ich zły stan techniczny. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości