Policjanci z wieluńskiej komendy sprawdzali w ostatnich dniach kurierów, którzy podróżują po drogach, dostarczając przesyłki. Czterech otrzymało mandat, zatrzymano też sześć dowodów rejestracyjnych.
Kontrola była przeprowadzana w poniedziałek, 17 marca na drogach powiatu wieluńskiego. Policjanci zwracali uwagę na kierowców dowożących przesyłki. Reagowali na wykroczenia związane z niewłaściwym parkowaniem czy zatrzymaniem się, na wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pieszych, a także tych związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości. Ponadto, sprawdzany był stan techniczny takich pojazdów i stan trzeźwości, stan psychofizyczny i uprawnienia kierujących.
- Podczas jednodniowych działań 12 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu wieluńskiego skontrolowało 41 pojazdów firm kurierskich. Ujawniono trzy wykroczenia dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości, a także jedno wykroczenie dotyczące nieprawidłowego zatrzymania pojazdu - mówi asp. Katarzyna Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Reklama
Dodatkowo funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu sześciu dowodów rejestracyjnych. Powodem był ich zły stan techniczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze