Reklama

Policjanci mieli pełne ręce roboty - jak wyglądały zimowe ferie na drogach?

Wieluńscy policjanci podsumowali ferie zimowe. Mundurowi podczas codziennych patroli kontrolowali stan techniczny autobusów, przewożących dzieci na zimowy wypoczynek, a także prowadzili wzmożone badania trzeźwości kierujących.

W okresie ferii zimowych na drogach powiatu wieluńskiego odnotowano jeden wypadek drogowy oraz 17 niegroźnych kolizji. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole autobusów, które przewoziły dzieci na zimowy wypoczynek. Podczas takich kontroli sprawdzano stan techniczny autokarów, a także ich obowiązkowe wyposażenie, kontrolowano również stan trzeźwość kierowcy oraz jego uprawnienia. Policjanci przez okres ferii zimowych skontrolowali 17 autokarów. 

Mundurowi za popełnione wykroczenia nałożyli 161 mandatów karnych - głównie za przekroczenie dozwolonych limitów prędkości. Zatrzymali również 41 dowodów rejestracyjnych. 

Reklama

- Niestety, pomimo apeli wciąż zdarzają się kierowcy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. W tym okresie mundurowi wyeliminowali z ruchu łącznie sześciu kierujących pod wpływem alkoholu - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości