Reklama

Policyjna akcja na drogach powiatu - skontrolowano ponad 100 kierowców

Na terenie powiatu wieruszowskiego prowadzono policyjną akcję "Bezpieczny Wieruszów". Funkcjonariusze sprawdzili ponad 100 pojazdów i nałożyli blisko 40 mandatów. 

W działaniach - oprócz policjantów z Wieruszowa - brały udział jednostki z Wielunia, Pajęczna, Sieradza i Zduńskiej Woli. Podczas prowadzonej akcji mundurowi pod lupę wzięli kierowców, którzy przekraczają dozwolona prędkość na głównych drogach powiatu oraz w rejonach przejść dla pieszych. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia drogowe popełniane zarówno przez kierujących pojazdami silnikowymi, ale także pieszych, rowerzystów czy hulajnogami elektrycznymi. Funkcjonariusze byli kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Dzięki dobrej współpracy z innymi jednostkami policjanci mogli skontrolować więcej uczestników ruchu drogowego i szybciej reagować na łamanie przepisów ruchu drogowego.

- W trakcie prowadzonych działań łącznie policjanci skontrolowali 104 kierujących, najwięcej wykroczeń dotyczyło przekroczeń prędkości, niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz brak włączonych wymaganych przepisami świateł - mówi st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. 

Reklama

Dla tych, którzy popełnili wykroczenia zastosowano 28 pouczeń oraz nałożono 36 mandatów karnych. W dwóch przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny pojazdów.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości