Na terenie powiatu wieruszowskiego prowadzono policyjną akcję "Bezpieczny Wieruszów". Funkcjonariusze sprawdzili ponad 100 pojazdów i nałożyli blisko 40 mandatów.
W działaniach - oprócz policjantów z Wieruszowa - brały udział jednostki z Wielunia, Pajęczna, Sieradza i Zduńskiej Woli. Podczas prowadzonej akcji mundurowi pod lupę wzięli kierowców, którzy przekraczają dozwolona prędkość na głównych drogach powiatu oraz w rejonach przejść dla pieszych. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia drogowe popełniane zarówno przez kierujących pojazdami silnikowymi, ale także pieszych, rowerzystów czy hulajnogami elektrycznymi. Funkcjonariusze byli kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Dzięki dobrej współpracy z innymi jednostkami policjanci mogli skontrolować więcej uczestników ruchu drogowego i szybciej reagować na łamanie przepisów ruchu drogowego.
- W trakcie prowadzonych działań łącznie policjanci skontrolowali 104 kierujących, najwięcej wykroczeń dotyczyło przekroczeń prędkości, niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz brak włączonych wymaganych przepisami świateł - mówi st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
Reklama
Dla tych, którzy popełnili wykroczenia zastosowano 28 pouczeń oraz nałożono 36 mandatów karnych. W dwóch przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny pojazdów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze