Reklama

Policyjna akcja na drogach powiatu - ukarano blisko 30 kierowców

Policjanci kontrolowali prędkość na terenie powiatu wieruszowskiego. W ramach akcji "Prędkość" ukarano blisko 30 kierowców, zatrzymano też dwa dowody rejestracyjne.

Działania w ramach akcji "Prędkość" prowadzone były w niedzielę, 15 lutego. Jej głównym celem było sprawdzenie, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym i w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi reagowali również na inne wykroczenia drogowe, w tym niestosowanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe przewożenie dzieci.

W trakcie działań funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali ponad 57 uczestników ruchu drogowego. Ujawnili 43 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. W dwóch przypadkach kierujący nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. 

Reklama

- Łącznie policjanci zastosowali 21 pouczeń oraz nałożyli 28 mandatów karnych. Przeprowadzili 161 badań stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymali również dwa dowody rejestracyjne: jeden z powodu niewłaściwego stanu technicznego pojazdu, drugi za brak aktualnych badań technicznych - informuje st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. 

Podczas prowadzonych działań odnotowano także kolizję drogową z udziałem sarny, która wbiegła wprost pod osobowego renault. Na szczęście kierujący pojazdem nie doznał obrażeń. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości