Policjanci kontrolowali prędkość na terenie powiatu wieruszowskiego. W ramach akcji "Prędkość" ukarano blisko 30 kierowców, zatrzymano też dwa dowody rejestracyjne.
Działania w ramach akcji "Prędkość" prowadzone były w niedzielę, 15 lutego. Jej głównym celem było sprawdzenie, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym i w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi reagowali również na inne wykroczenia drogowe, w tym niestosowanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe przewożenie dzieci.
W trakcie działań funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali ponad 57 uczestników ruchu drogowego. Ujawnili 43 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. W dwóch przypadkach kierujący nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.
- Łącznie policjanci zastosowali 21 pouczeń oraz nałożyli 28 mandatów karnych. Przeprowadzili 161 badań stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymali również dwa dowody rejestracyjne: jeden z powodu niewłaściwego stanu technicznego pojazdu, drugi za brak aktualnych badań technicznych - informuje st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
Podczas prowadzonych działań odnotowano także kolizję drogową z udziałem sarny, która wbiegła wprost pod osobowego renault. Na szczęście kierujący pojazdem nie doznał obrażeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze