W Walentynki profilaktyczną akcję drogową przeprowadzili policjanci z Wielunia. Podczas prowadzonych kontroli zwracali uwagę na prędkość kierowców, a także wręczali drobne upominki.
Akcja odbyła się w piątek, 14 lutego. Wtedy to na drogach powiatu wieluńskiego można było spotkać funkcjonariuszy, którzy przeprowadzali kontrole drogowe. Większość z nich nie kończyła się mandatem - policjanci rozdawali kierowcom zapachowe serduszka z napisem "Zwolnij! Jak kocha to poczeka!".
- W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich, pamiętajmy o przestrzeganiu zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Pośpiech na drodze nie jest wskazany. Ważne aby bezpiecznie dotrzeć do celu - tłumaczy asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Reklama
Policja przypomina, że zwłaszcza w okresie zimowym, powinniśmy uważać na to, z jaką prędkością poruszamy. Nawet pozornie czarna nawierzchnia nie gwarantuje przyczepności i panowania nad pojazdem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze