Jest wieczór 25 sierpnia. Na drodze w Szczytach, w gminie Działoszyn, płonie ciężarówka. Na miejscu pracują strażacy i policjanci.
W poniedziałek 25 sierpnia, o godzinie 20:53, dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie odbiera zgłoszenie o pożarze środków transportu drogowego.
Pali się ciężarówka z naczepą załadowaną pustakami. Pożar ma miejsce na ulicy Wieluńskiej w Szczytach (gm. Działoszyn, pow. pajęczański).
Na miejsce przybywa pięć zastępów straży pożarnej, w tym dwa z JRG PSP Pajęczno oraz OSP KSRG Szczyty, OSP KSRG Raciszyn i OSP KSRG Działoszyn. Działania podejmuje też patrol policji.
Trwa akcja ratowniczo – gaśnicza i czynności ustalające przyczyny zdarzenia.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że do zapalenia naczepy doszło w wyniku pęknięcia opony samochodu.
Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.
Droga na odcinku Wieluń – Działoszyn jest całkowicie zablokowana.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ta..na pewno opona wystrzeliła i stanęła w płomieniach. A może zacisk złapał rozgrzał tarcze , łożysko Felgę i oponę , dlatego ta wystrzeliła. Niestety jakości systemów hamulcowych w naczepach sięgnął dna...
Ta..na pewno opona wystrzeliła i stanęła w płomieniach. A może zacisk złapał rozgrzał tarcze , łożysko Felgę i oponę , dlatego ta wystrzeliła. Niestety jakości systemów hamulcowych w naczepach sięgnął dna...