Strażacy z powiatu pajęczańskiego prowadzili działania przy pożarze budynku magazynowego w miejscowości Szczyty (gm. Działoszyn, pow. pajęczański). Na miejscu pracowało kilka zastępów straży oraz policja.
27 listopada o godzinie 11:42 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie otrzymał zgłoszenie o pożarze obiektu magazynowego w miejscowości Szczyty.
Jak informuje st. kpt. Damian Patyk z KP PSP Pajęczno, ogień objął stodołę w której magazynowano części samochodowe oraz przechowywano pojazdy, w tym motocykl. Podczas akcji gaszenia pożaru podano również dwa prądy wody w obronie na przyległą stodołę w celu uniknięcia rozprzestrzenienia się ognia. W sąsiadującym budynku znajdowały się materiały łatwopalne takie jak: słoma, drewno oraz węgiel.
W zdarzeniu brak osób poszkodowanych. Przypuszczalna przyczyna pożaru to nieumyślne zaprószenie ognia. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.
Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej: JRG PSP Pajęczno, OSP KSRG Działoszyn, OSP KSRG Raciszyn, OSP KSRG Szczyty, OSP KSRG Siemkowice, OSP KSRG Chorzew, OSP Trębaczew oraz OSP Kolonia Lisowice, a także policja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze