W piątek nad ranem w Zamościu Kolonia, gm. Strzelce Wielkie, wybuchł pożar w kotłowni jednego z domów jednorodzinnych. W akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Kotłownia spłonęła doszczętnie.
Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Pajęczno (PSK KP PSP) otrzymał zgłoszenie o pożarze 7 marca o godzinie 4.37. Do akcji ratowniczo – gaśniczej zadysponowano 6 wozów straży pożarnej. Na miejscu pojawiły się: JRG PSP Pajęczno oraz pięć zastępów strażaków ochotników, w tym OSP KSRG Strzelce Wielkie, OSP KSRG Marzęcice, OSP Dębowiec, OSP Wistka i OSP Zamoście. Łącznie w akcji brało udział 27 druhów.
Pożar całkowicie objął kotłownię w budynku mieszkalnym. Występowało znaczne zadymienie. Gaszenie płonącego obiektu trwało ponad dwie godziny.
Dyżurny PSK KP PSP Pajęczno st. sekc. Witold Cichoń mówi o prawdopodobnych przyczynach pożaru.
- Przypuszczalną przyczyną zdarzenia mogła być nieostrożność podczas użytkowania pieca centralnego ogrzewania – informuje dyżurny PSK st. sekc. Witold Cichoń.
Nie było osób poszkodowanych. Straty oszacowano na ok. 200 tys. zł. Dzięki działaniom strażaków uratowano mienie o wartości również zbliżonej do 200 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze