Reklama

REMONT REMIZY W DĘBOWCU

28/05/2023 20:19

W sobotę, 27 maja, rozpoczęły się prace modernizacyjne w strażnicy należącej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu. Swoją pomoc zaoferowało wielu druhów, a także członkowie lokalnej społeczności.


 

Jednostka OSP Dębowiec powstała w 1928 roku i na ten moment jej szeregi liczą 35 członków. Jednak stan remizy, w której zaparkowane są wozy ratownicze oraz, w której strażacy przygotowują się do akcji, pozostawia wiele do życzenia i wymaga ona gruntowego remontu.

- Prace naprawcze rozpoczęliśmy już dużo wcześniej, ale wczoraj (27 maja) przystąpiliśmy do kolejnej fazy, która ma umożliwić adaptacje budynku naszej remizy na miarę XXI wieku. -stwierdza prezes OSP Dębowiec, Bartosz Rabenda.

- Modernizacja strażnicy ma na celu stworzenie sterowni, która umożliwi lepszą organizację druhów podczas alarmu oraz przygotowanie części mokrej budynku w postaci zaplecza socjalnego, toalet, łazienek, pralni i suszarni. - dodaje.

Wszystkie prace modernizacyjne druhowie finansują ze swoich środków, ale jak informuje prezes Bartosz Rabenda, jednostka zakwalifikowała się już do dofinansowania z FSUSR, ale na tę chwilę druhowie nie wiedzą jeszcze, jaka będzie wysokość tego wsparcia oraz otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na kwotę 25 000 zł, która zostanie przeznaczona na doposażenie OSP w Dębowcu w ratowniczy sprzęt łączności oraz sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej wraz z wyposażeniem osobistym ochronnym strażaków.

- W przyszłości chcemy wyremontować dach oraz elewację w naszej strażnicy, lecz niestety na ten moment nie dysponujemy takimi środkami. - zaznacza Rabenda

 

[caption id="attachment_11369" align="alignnone" width="300"]

Fot.: Jakub Wejman[/caption]

[caption id="attachment_11370" align="alignnone" width="300"]

Fot.: OSP Dębowiec[/caption]

[caption id="attachment_11371" align="alignnone" width="300"]

Fot.: OSP Dębowiec[/caption]

[caption id="attachment_11372" align="alignnone" width="300"]

Fot.: OSP Dębowiec[/caption]

[caption id="attachment_11373" align="alignnone" width="300"]

Fot.: OSP Dębowiec[/caption]

[caption id="attachment_11374" align="alignnone" width="300"]

Fot.: OSP Dębowiec[/caption]

[caption id="attachment_11375" align="alignnone" width="300"]

Fot.: OSP Dębowiec[/caption]
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości