Reklama

Siatkarskie emocje na Mikołajkowym Turnieju w Pajęcznie. Gymnasion Pajęczno najlepsze, w tle charytatywna pomoc

W niedzielę, 8 grudnia, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pajęcznie rywalizowali miłośnicy siatkówki. Siedem drużyn zmierzyło się w Otwartym Mikołajkowym Amatorskim Turnieju Piłki Siatkowej, organizowanym pod patronatem Starosty Pajęczańskiego Pawła Sikory oraz Burmistrza Pajęczna Dariusza Tokarskiego. Oprócz sportowej rywalizacji, turniej przyniósł też ważny cel – zbiórkę charytatywną na rzecz chorego Piotra Dźbika.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, co oznaczało aż 21 meczów, sprawnie przeprowadzonych dzięki dostępności trzech boisk. Na parkiecie zaprezentowały się drużyny: LO Pajęczno, Powiatowa Komenda Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Gymnasion Pajęczno, Dream Team Nowa Brzeźnica, Klub Sportowy Pajęczno oraz Wojownicy Kryształu. Wśród zawodników znalazła się prawdziwa legenda siatkówki – Andrzej Stelmach, były reprezentant Polski i dwukrotny olimpijczyk, dziś trener II-ligowego zespołu KS Pajęczno.

Ostatecznie zwycięzcami turnieju zostali siatkarze Gymnasion Pajęczno, zdobywając 11 punktów. Na podium uplasowali się również Dream Team Nowa Brzeźnica (9 punktów) oraz gospodarze z KS Pajęczno (8 punktów). Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Andrzeja Stelmacha, rozgrywającego KS Pajęczno.

Reklama

Wyniki końcowe

1. Gymnasion Pajęczno – 11 pkt

2. Dream Team Nowa Brzeźnica – 9 pkt

3. KS Pajęczno – 8 pkt

4. KP PSP Pajęczno – 7 pkt

5. KPP Pajęczno – 3 pkt 

6. Wojownicy Kryształu – 3 pkt 

7. LO Pajęczno – 1 pkt

Podczas turnieju prowadzona była zbiórka na rzecz Piotra Dźbika, która przyniosła 1050 zł. Ten charytatywny akcent podkreślił, że sport to nie tylko rywalizacja, ale też okazja do niesienia pomocy.

Organizatorzy – MOSiR Pajęczno i Starostwo Powiatowe w Pajęcznie – złożyli szczególne podziękowania partnerom wydarzenia, w tym MUKS Libero Pajęczno oraz KS Pajęczno. Docenili również zaangażowanie wszystkich drużyn i zawodników, a także sędziów, którymi były zawodniczki II-ligowego zespołu KS Pajęczno.

Reklama

 

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości