Reklama

,,Śpiewająco” wsparli uchodźców

W minioną niedzielę, 24 kwietnia, w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie odbył się koncert charytatywny „Działoszyn dla Ukrainy”. Całkowity dochód z wydarzenia wyniósł ponad 2 tys. 700 zł.

Artyści z terenu gminy Działoszyn oraz goście z Częstochowy, Wielunia i Kłobucka wystąpili na scenie MGDK-u w jednym celu. Ideą niedzielnego (24 kwietnia) koncertu było zebranie środków finansowych oraz potrzebnych artykułów na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy, mieszkającym obecnie na terenie gminy. 
- Zdajemy sobie sprawę z tego, że wobec zła, jakie dotknęło naszych sąsiadów wszelkie słowa i gesty wydają się niewystarczające i niewspółmierne – zaczęła Julita Bociąga, dyrektor MGDK w Działoszynie.
- Wierzymy też, że solidarność i współczucie to nasza broń w czasie, w którym bardziej niż kiedykolwiek trzeba nam obronić nasze człowieczeństwo. Chcieliśmy być razem i pomagać tak, jak potrafimy.
Muzyczne wydarzenie rozpoczęło się odegraniem hymnu Ukrainy i Polski. Następnie głos zabrała Katerina Antoniuk, reprezentująca naród ukraiński na terenie gminy Działoszyn. 
- W imieniu społeczności ukraińskiej chciałabym podziękować panu burmistrzowi za ciepłe przyjęcie nas w tej gminie, za okazaną pomoc i wsparcie wszystkim mieszkańcom i Polakom, którzy codziennie nam pomagają – stwierdziła Antoniuk.
- Polski naród pokazał przykład całemu światu, jak należy podać rękę Ukrainie. Dzięki wam czujemy się tutaj bezpiecznie. Miło nam, że dzisiejszy koncert jest zorganizowany w nasze święta wielkanocne, a każda forma waszej pomocy zostanie w naszych sercach na zawsze. 
W koncercie wzięli udział: Robert Madziarz ( Rob Gitarnik - współtwórca koncertu), Metro – Studio Piosenki Częstochowa, ANA, Paulina Wysoczańska, Amelia Cierpiał, Kevin Wysocki, Orkiestra Cementowni „ Warta” S.A., Spirit Songs Band, Zespół Folklorystyczny  „ Trębaczewianie”, Środowiskowy Dom Samopomocy Niżankowice, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika Działoszyn oraz Maja Witkowska, Lena Chyra i Szymon Dąbrówka.
W trakcie wydarzenia odbywał się też kiermasz książek przygotowany przez pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn oraz inicjatywę ,,Książka za uśmiech”.
- Chcemy pomóc poprzez podarowywanie zainteresowanym osobom książek, które są oczywiście za uśmiech, ale liczymy na małe wpłaty do naszej puszki - zaznaczyła Marta Kucharska z ,,Książki za uśmiech’’.
- Tematyka książek jest przeróżna, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Dochód z kiermaszu książki wyniósł ostatecznie 819 zł. Podczas koncertu wylicytowano również prace „Natura” oraz „Most wyboru” przekazane przez Agnieszkę Godszling. Łącznie na potrzeby uchodźców zamieszkujących na terenie gminy, udało się zebrać 2 tys. 770 zł.
- To wydarzenie muzyczne zostało zorganizowane dzięki wysiłkowi i pracy wielu osób.   Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, zespołom, artystom, instruktorom, wychowawcom za udział w koncercie, za chęć niesienia pomocy, podzielenie się swoim talentem, pasją oraz wolnym czasem. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia i jak zawsze nie odmówiły pomocy. Dziękujemy też publiczności, która odpowiedziała na nasze zaproszenie – podsumowuje Bociąga.
 

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości