Mundurowi z Wieruszowa edukują uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w ramach profilaktycznej akcji "Tu jest bezpiecznie - Powiat Wieruszowski". W trakcie spotkań omawiane są zasady bezpiecznej drogi do szkoły, a przedstawiciele KRUS przekazują informacje dotyczące bezpieczeństwa na gospodarstwie rolnym.
Od połowy września wieruszowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Wieruszowie i KRUS-u odwiedzają uczniów pierwszych klas szkół podstawowych w ramach prowadzonej akcji "Tu jest bezpiecznie – Powiat Wieruszowski". Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie u najmłodszych właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa zarówno w drodze do szkoły, jak i w życiu codziennym. Mundurowi rozmawiają z dziećmi o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czy we własnym miejscu zamieszkania. Podczas zajęć poruszany jest także temat kontaktu z osobami obcymi oraz tego, jak zachowywać się w gospodarstwie rolnym.
- Policjanci tłumaczą, jak ważna jest ostrożność i kiedy należy zwrócić się o pomoc do dorosłych. Uczniowie poznają również znaczenie numeru alarmowego 112, numeru, który może uratować życie w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia prowadzone są w formie rozmowy i zabawy, aby dzieci mogły łatwo przyswoić przekazywane treści - mówi st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
Reklama
Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymuje kolorowe książeczki edukacyjne oraz odblaskowe gadżety, które nie tylko sprawiają radość, ale przede wszystkim przypominają o konieczności dbania o własne bezpieczeństwo na drodze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze