Co, rok po objęciu władzy w powiecie, mają do powiedzenia koalicjanci: starosta wieluński Maciej Bryś z PSL i wicestarosta Krzysztof Dziuba z PiS
Panowie, miną rok waszych rządów w powiecie. Jak oceniacie ten czas?
Maciej Bryś: Od początku zakładaliśmy, że nasza koalicja nie będzie jedynie formalnym porozumieniem, ale realną, merytoryczną współpracą. I tak się stało. Udało się kontynuować ważne inwestycje, rozpocząć nowe, pozyskać istotne środki zewnętrzne, a przede wszystkim stworzyć stabilne, zgrane kierownictwo powiatu.
Krzysztof Dziuba: Dobrze się uzupełniamy, nie dzielimy się na "nasze" i "wasze". Liczy się skuteczność. Koalicja działa, bo opiera się na wzajemnym zaufaniu i wspólnym celu jakim jest poprawa jakości życia mieszkańców powiatu wieluńskiego.
A konkretnie – jakie sukcesy możecie Panowie wymienić?
Maciej Bryś: Na pewno pozyskane finansowanie na inwestycje drogowe, takie jak ścieżka rowerowa do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, ul. Przemysłowa czy drogi w Raczynie i Grębieniu we współpracy z Pątnowem. Zakończyliśmy też przebudowę ulicy Jagiełły w Wieluniu oraz dróg w Wiktorowie czy Komornikach. Oko cieszą inwestycje sportowe przy I LO.
Krzysztof Dziuba: Nie zapominajmy o zdrowiu – zakończyliśmy skomplikowany proces przetargowy i rozpoczęliśmy przebudowę oddziałów w SP ZOZ w Wieluniu. Inwestycja jest już za półmetkiem i przebiega sprawnie. Byłem wczoraj na budowie Branżowego Centrum Umiejętności także duża inwestycja, która przebiega zgodnie z planem.
I co dalej?
Maciej Bryś: Chcemy utrzymać tempo, a nawet przyspieszyć. Mamy już zapewnione finansowanie kolejnych inwestycji, m.in. w drogi, edukację i sport. Zależy nam na dialogu, efektywności i współpracy ponad podziałami.
Krzysztof Dziuba: Mamy stabilną większość w Radzie, doświadczony zespół i dobre relacje. To daje solidny fundament na kolejne lata.
Życzę zatem, aby kolejne lata były równie dobre, no i żeby to polityczne „małżeństwo” było zgodne i trwałe…
Maciej Bryś: Dziękujemy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy obdarzyli nas zaufaniem i postawili na nas. Dziękuję wszystkim radnym koalicji za zgodną i dobrą współpracę oraz mieszkańcom za przekazywane wsparcie i pomysły.
Krzysztof Dziuba: Podziękować trzeba również naszym współpracownikom w starostwie i jednostkach, ich praca składa się na nasze wspólne sukcesy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze