Reklama

Starosta Maciej Bryś i wicestarosta Krzysztof Dziuba mówią o roku wspólnych rządów

Co, rok po objęciu władzy w powiecie, mają do powiedzenia koalicjanci: starosta wieluński Maciej Bryś z PSL i wicestarosta Krzysztof Dziuba z PiS

Panowie, miną rok waszych rządów w powiecie. Jak oceniacie ten czas?

Maciej Bryś: Od początku zakładaliśmy, że nasza koalicja nie będzie jedynie formalnym porozumieniem, ale realną, merytoryczną współpracą. I tak się stało. Udało się kontynuować ważne inwestycje, rozpocząć nowe, pozyskać istotne środki zewnętrzne, a przede wszystkim stworzyć stabilne, zgrane kierownictwo powiatu.

Krzysztof Dziuba: Dobrze się uzupełniamy, nie dzielimy się na "nasze" i "wasze". Liczy się skuteczność. Koalicja działa, bo opiera się na wzajemnym zaufaniu i wspólnym celu jakim jest poprawa jakości życia mieszkańców powiatu wieluńskiego.

Reklama

 

A konkretnie – jakie sukcesy możecie Panowie wymienić?

Maciej Bryś: Na pewno pozyskane finansowanie na inwestycje drogowe, takie jak ścieżka rowerowa do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, ul. Przemysłowa czy drogi w Raczynie i Grębieniu we współpracy z Pątnowem. Zakończyliśmy też przebudowę ulicy Jagiełły w Wieluniu oraz dróg w Wiktorowie czy Komornikach. Oko cieszą inwestycje sportowe przy I LO.

Krzysztof Dziuba: Nie zapominajmy o zdrowiu – zakończyliśmy skomplikowany proces przetargowy i rozpoczęliśmy przebudowę oddziałów w SP ZOZ w Wieluniu. Inwestycja jest już za półmetkiem i przebiega sprawnie. Byłem wczoraj na budowie Branżowego Centrum Umiejętności także duża inwestycja, która przebiega zgodnie z planem.

Reklama

 

I co dalej?

Maciej Bryś: Chcemy utrzymać tempo, a nawet przyspieszyć. Mamy już zapewnione finansowanie kolejnych inwestycji, m.in. w drogi, edukację i sport. Zależy nam na dialogu, efektywności i współpracy ponad podziałami.

Krzysztof Dziuba: Mamy stabilną większość w Radzie, doświadczony zespół i dobre relacje. To daje solidny fundament na kolejne lata.

 

Życzę zatem, aby kolejne lata były równie dobre, no i żeby to polityczne „małżeństwo” było zgodne i trwałe…

Maciej Bryś: Dziękujemy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy obdarzyli nas zaufaniem i postawili na nas. Dziękuję wszystkim radnym koalicji za zgodną i dobrą współpracę oraz mieszkańcom za przekazywane wsparcie i pomysły.

Reklama

Krzysztof Dziuba: Podziękować trzeba również naszym współpracownikom w starostwie i jednostkach, ich praca składa się na nasze wspólne sukcesy.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości