Reklama

Strażacy z podwyżką

Radni gminy Kiełczygłów uchwalili nowe stawki ekwiwalentu pieniężnego dla członków OSP za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz szkoleniach pożarniczych.

Na terenie gminy Kiełczygłów działa obecnie siedem jednostek OSP, z czego dwie należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – OSP Kiełczygłów oraz OSP Chorzew.
- Najczęściej to właśnie jednostki z KSRG są wykorzystywane do działań ratowniczo-gaśniczych, a pozostałe pełnią rolę bardziej wspomagającą, szczególnie w sytuacjach zagrożenia na ich obszarach funkcjonowania – przyznaje Mariusz Mielczarek, wójt gminy Kiełczygłów.
Do tej pory strażacy za udział w działaniu ratowniczym otrzymywali ekwiwalent w wysokości 12 zł za godzinę oraz 5 zł za uczestnictwo w szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę. Nowe stawki zostały uchwalone 22 lutego podczas sesji rady gminy Kiełczygłów.
- Stawka odnośnie udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych wzrosła z 12 do 15 zł netto za godz., natomiast wsparcie finansowe za udział druhów w szkoleniach różnego rodzaju dotychczas wynosiło 5 zł, a teraz 8 zł – informuje włodarz.
 - Te kwoty i tak były dość niskie, można powiedzieć, że w większości okolicznych samorządów stawki były wyższe i chcieliśmy również trochę wspomóc naszych ochotników, na tyle, ile jest to możliwe.

 

Reklama

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości