Reklama

Sukces wieluńskich drużyn w koszykówce 3x3 - męska i żeńska ekipa rywalizowała w wojewódzkim finale

Historyczny sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Zespoły dziewcząt i chłopców w koszykówce 3x3 wygrały półfinałowe zmagania w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sieradzu i mogły rywalizować w wojewódzkim finale, który rozegrano w Skierniewicach. 

W półfinałowym turnieju, ekipa dziewcząt w składzie Lena Betka, Iga Janczak, Agnieszka Lekki i Anna Wróbel (pod wodzą trenera Roberta Dudy) pokonała SP 4 Sieradz 11:8 i przegrały z SP 2 Wieruszów 3:5, ale dzięki zwycięstwu SP 4 Sieradz nad SP 2 Wieruszów 11:8, dzięki lepszemu bilansowi zajęła pierwsze miejsce.

Bezkonkurencyjna była też drużyna chłopców. Podopieczni Tomasza Derbisa pewnie wygrali wszystkie cztery spotkania: z SP Warta 12:1, SP Czastary 6:3, SP 1 Łask 12:1 oraz SP 4 Sieradz 8:5. Skład drużyny tworzyli: David Jarząbek, Filip Kazimierski, Oskar Krawczyk oraz Maciej Wojtasik.

Reklama

Zwycięstwa w półfinałowych turniejach dały prawo gry obydwu drużynom w wojewódzkim finale, który odbył się w Skierniewicach. Tam spotkało się sześć najlepszych ekip z całego województwa. Ostatecznie obydwie drużyny uplasowały się na 5. miejscu. 
 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości