Reklama

Święta na drogach powiatu wieluńskiego

Pijany kierowca i trzech nietrzeźwych rowerzystów – tak przedstawia się niechlubny bilans po skontrolowaniu w okresie świątecznym 147 kierujących przez policjantów z wieluńskiej „drogówki”. W okresie świąt mundurowi odnotowali ponadto siedem kolizji drogowych.

- Okres świąt Wielkanocnych, to czas wzmożonej pracy policjantów wieluńskiej komendy – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

- Główny cel, jaki przyświecał mundurowym, to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Świąteczny czas na drogach powiatu wieluńskiego minął bezpiecznie, nie doszło do żadnego wypadku drogowego – dodaje.

Policjanci w czasie patroli zwracali szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem uczestników ruchu, sprawdzali nie tylko prędkość i trzeźwość, ale i przestrzeganie przepisów w zakresie przewożenia dzieci czy zapinania pasów.

Reklama

Mimo coraz bardziej surowych kar, które grożą za jazdę na podwójnym gazie, policjanci złapali kilka osób pod wpływem.

- Nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce funkcjonariuszy 1 kwietnia w Wieluniu, na ulicy Reformackiej – podaje rzeczniczka wieluńskich mundurowych.

- Badanie alkomatem wykazało u 48-latka, kierującego volkswagenem, prawie jeden promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Grozi mu do trzech lat więzienia.

Tego samego dnia policjanci złapali też trzech nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Każdy z nich  został ukarany słonym mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Reklama

- Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikiem ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – tłumaczy asp. sztab. Grela, opowiadając o powodach, dla których policjanci kładą tak dużych nacisk na stan trzeźwości uczestników ruchu.

W trakcie działań podczas świąt mundurowi wystawili 39 mandatów, większość za przekroczenie prędkości. Zatrzymali również dziewięć dowodów rejestracyjnych, trzy za brak badań technicznych a pozostałe za zły stan techniczny pojazdów.

Reklama

MaL

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości