Za jazdę "na podwójnym gazie" kierowcom grozi grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 10 lat. W przypadku recydywistów kary są jeszcze wyższe. Skazany jest również zobligowany do zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych.
