Trwają wakacje, więc wiele osób spędza wolny czas nad wodą. A o to, żeby mogli to robić bezpiecznie, dbają strażacy ochotnicy z Wieruszowa. W ostatnich dniach przechodzili oni szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego.
Ćwiczenia odbyły się nad jeziorem Turawskim w województwie opolskim. Tamtejszy zbiornik był idealny, aby strażacy mogli odbyć szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego. Czego dokładnie nauczyli się druhowie?
Przypomnieli sobie m.in. techniki pływania, dowiedzieli się jak ratować tonącego, a także jak wykorzystywać sprzęt wodny i ratowniczy. Wszystko po to, aby w razie potrzeby, móc udzielić pomocy potrzebującym z powiatu wieruszowskiego.
Szkolenie odbyło się przy współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Turawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze