Policja z Wieruszowa zatrzymała 22-latka, który wybił szybę, uszkodził dach i poprzecinał opony w osobowym audi. Powiedział, że zrobił to w przypływie złości.
Wandalizm ten miał miejsce kilka dni temu. Mundurowi pojechali na jeden z miejscowych parkingów, gdzie – według zgłoszenia – nieznany mężczyzna miał uszkodzić auto.
- Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że zaparkowany samochód posiada między innymi przecięte opony, wybitą szybę czołową oraz wgnieciony dach – informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
Stróże prawa zaczęli szukać wandala. Udało im się ustalić świadka zdarzenia. W efekcie, już po godzinie od zgłoszenia, w ich ręce wpadł 22-latek podejrzany o uszkodzenie audi.
Pokrzywdzony straty wycenił na 4 tysiące złotych.
- Mężczyzna przyznał się policjantom, że spożywał alkohol ze znajomym i w przypływie złości zniszczył pojazd – mówi dalej Piotr Siemicki. - Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut w tej sprawie. Przyznał się do winy.
Ten młody człowiek w przeszłości miał już konflikt z prawem za podobne przestępstwo. Teraz, za zniszczenie cudzej rzeczy, grozi mu do pięciu lat więzienia.
W chwili zatrzymania, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze