Szkoła Podstawowa w Skomlinie włączyła się do programu zbiórki elektrośmieci. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i rodziców, udało się zebrać ponad pięć ton odpadów. W nagrodę do placówki trafiło nowe wyposażenie.
Zbiórka elektrośmieci w ramach akcji "Moje miasto bez elektrośmieci" prowadzona była w kwietniu br. Zasada była prosta - za każdy zebrany kilogram elektrośmieci placówka otrzymywała punkty, które później mogła wymienić na pomocne naukowe i dydaktyczne czy sprzęt sportowy. Odzew był ogromny - wspólnie zebrano 5225 kg elektrośmieci, w tym 205 kg samych baterii.
- Za zebrane elektrośmieci na konto szkoły trafiło 6069,5 punktu. Dzięki nim uczniowie korzystają już z trzech nowych materacy do ćwiczeń o wartości około 2 500 zł oraz dużego zegara analogowego, który będzie wykorzystywany m.in. podczas egzaminów i konkursów - informuje Szkoła Podstawowa w Skomlinie na swoim profilu na Facebooku.
Reklama
To nie koniec, bowiem na szkolnym koncie zostały jeszcze punkty, które będą wykorzystywane w następnych akcjach. Szkoła zapowiada, że po wakacjach zorganizuje kolejną zbiórkę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze