19 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzynnie zakończyła działania w ramach zadania: "Wsparcie działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na rzecz ochrony przeciwpożarowej", realizowanego w ramach dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Wisienką na torcie był wyjazd edukacyjny do Łodzi.
Tuż przed świętami ekipa złożona ze strażaków ochotników, członków młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej w Skrzynnie wyruszyła do Łodzi. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie siedziby Sejmiku Województwa Łódzkiego. Rolę przewodniczki przyjęła wicemarszałek Agnieszka Ryś omawiając podczas wędrówki zadania i kompetencje radnych sejmiku oraz urzędu marszałkowskiego, a także wyzwania i problemy wymagające rozwiązywania w interesie społecznym.
- Angażujcie się w działania społeczne i obywatelskie, bądźcie aktywni i wrażliwi na potrzeby społeczności, bo być może to wśród was są przyszli radni – zachęcała młodzież Agnieszka Ryś.
Dodatkową atrakcją wyjazdu edukacyjnego było spotkanie z dr Dominikiem Płazą, dyrektorem Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Podczas mini wykładu, nawiązującego do wystawy szopek bożonarodzeniowych w sejmiku, młodzież poszerzyła wiedzę o tym dziedzictwie niematerialnym.
W programie wyjazdu nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 4 w Łodzi. Należy w tym miejscu podkreślić, że oddany w tym roku do użytku budynek jest najnowocześniejszym obiektem PSP w Polsce. Pod okiem zawodowych strażaków uczestnicy zapoznali się z wysokiej klasy sprzętem z zakresu ratownictwa przeciwpożarowego, drogowego i chemicznego. Szczególną uwagę uczniów zwrócił, jeden z nielicznych w kraju, robot pożarniczy oraz samochód o wartości ponad 5 mln złotych - wyspecjalizowany do akcji chemicznych.
Wcześniej, w ramach projektu, strażacy zorganizowali dla młodych adeptów pożarnictwa wyjazd do aquaparku „Fala” w Łodzi oraz zabawę w paintball. W ramach dotacji zakupiony został również sprzęt na potrzeby działań młodzieżowych drużyn pożarniczych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze