Reklama

W POŻARZE PADŁO DWADZIEŚCIA PROSIAKÓW. SPŁONĘŁA TEŻ SŁOMA

17/03/2023 07:47

Sześć zastępów straży pożarnej gasiło pożar obory w jednym z gospodarstw w Spólach, w gminie Galewice. Ogień pojawił się w poniedziałek, 13 marca, przed godz. 9.


- W środku znajdowało się dwadzieścia prosiaków – relacjonuje bryg. Dariusz Górecki, zastępca komendanta powiatowego PSP w Wieruszowie. - W wyniku zadymienia, żaden nie przeżył pożaru.


Spaliła się też słoma. Straty oszacowano na około 12 tysięcy złotych.


- Przypuszczalną przyczyną pożaru było pęknięcie żarówki, która służyła do dogrzewania pomieszczenia – wyjaśnia Dariusz Górecki.

Reklama

Na miejscu pracowało sześć zastępów strażaków – cztery OSP z Węglewic, Galewic, Ostrówka i Osieku oraz dwie JRG.




[caption id="attachment_9935" align="alignnone" width="960"]

Ochotnicza Straż Pożarna w Węglewicach[/caption]

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości