Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Przywozie, w gminie Wierzchlas. Podczas manewru samochodem ciężarowym, kierowca najprawdopodobniej zahaczył o słup energetyczny linii średniego napięcia, który następnie złamał się i przewrócił. Wszystko wydarzyło się w środę, 9 października.
Zgłoszenie o tym strażacy otrzymali z Centrum Powiadamiania Ratunkowego krótko po godz. 11.30. Dotyczyło ono zerwanej linii i przewróconego słupa energetycznego przy drodze w Przywozie. Na miejsce pojechały dwa zastępy straży pożarnej – z JRG w Wieluniu i OSP w Mierzycach.
- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do momentu przybycia pogotowia energetycznego – mówi ogniomistrz Michał Wierzbicki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. - Zerwana linia częściowo znajdowała się na dachu manewrującego samochodu ciężarowego. Przypuszczalną przyczyną tego zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.
W Przywozie pracowała również policja, która prowadzi czynności w tej sprawie. Sporządzono już dokumentację procesową.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze