Reklama

Wielka akcja drogówki! Ponad 100 mandatów jednego dnia!

Lokalna drogówka miała niezłe żniwa! We wtorek (19 listopada) wieluńska policja przeprowadziła ponadpowiatową akcję pod hasłem "Bezpieczny Wieluń", której celem było poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowych w działaniach wspierali funkcjonariusze z Łodzi, Bełchatowa, Łasku, Pajęczna, Radomska, Sieradza, Wieruszowa oraz Zduńskiej Woli.

Podczas działań funkcjonariusze odnotowali 154 wykroczenia oraz nałożyli 107 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonych limitów prędkości. Policjanci zatrzymali także 15 dowodów rejestracyjnych. 

 Z najpoważniejszym konsekwencjami musi liczyć się 61-latek, który nie tylko który kierował autem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Mężczyzna teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Inny z kierujących stracił z kolei prawo jazdy na trzy miesiące, gdyż pomiar prędkości wskazał, że jechał w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Drogówka apeluje!

Reklama

- Prędkość niedostosowana do warunków pogodowych oraz ruchu niesie za sobą zagrożenia związane między innymi z brakiem panowania nad pojazdem. W trudnych warunkach, przy mokrej nawierzchni należy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu - przypomina asp.sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości