Juniorskie zespoły siatkarskie WKS-u Wieluń odniosły znaczące zwycięstwa w wojewódzkich rozgrywkach juniorskich, pokazując nie tylko sportową determinację, ale i imponującą formę. Zarówno drużyna juniorek, jak i juniorów pokonały w niedzielę swoich rywali z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz, wygrywając w identycznym stosunku setów 3:0.
Wieluńskie juniorki awansują w tabeli
W niedzielne przedpołudnie juniorki WKS-u Wieluń, prowadzone przez zastępującego trenera Tobiasza Hadriana - Leszka Pałygę, rozegrały swoje spotkanie w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1. W ramach czwartej kolejki ligowych rozgrywek zmierzyły się z drużyną juniorek Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem wielunianek 3:0, a sety (25:10, 25:14, 25:20) nie pozostawiły wątpliwości, kto był lepszy tego dnia. Dzięki zdobytym trzem punktom, siatkarki WKS-u awansowały na trzecią pozycję w tabeli, mając teraz sześć punktów. Najbliższe spotkanie podopieczne Hadriana rozegrają na wyjeździe, gdzie ich rywalkami będą niepokonane do tej pory liderki z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Ten wymagający mecz rozpocznie się 10 listopada, o godzinie 12:00. Wieluńskie juniorki liczą na możliwość przełamania dominacji drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego.
Juniorzy WKS-u Wieluń zwyciężają zespołowo
W ślad za juniorkami poszli także juniorzy WKS-u Wieluń, którzy również zmierzyli się z drużyną Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Wielunianie wygrali 3:0 (25:21, 25:21, 25:23), co zapewniło im trzecią pozycję w tabeli i cztery punkty na koncie po dwóch kolejkach ligowych. Spotkanie było emocjonujące, a choć końcówki setów okazały się nerwowe, drużyna skutecznie przechyliła szalę na swoją korzyść.
Kapitan zespołu, Kacper Kędzia, podkreślał po meczu znaczenie gry zespołowej i dobrej współpracy z trenerem Jarosławem Kornackim.
- Mecz był dość łatwy dla nas, choć końcówki nieco trudniejsze, zdołaliśmy to opanować i wyjść zwycięsko. Nasza gra zespołowa odegrała kluczową rolę. Kędzia docenił także zaangażowanie trenera - Trener wkłada w nas wiele umiejętności siatkarskich i wierzę, że razem możemy osiągnąć dużo - dodawał kapitan zespołu.
Trener Kornacki o meczu i celach na przyszłość
Jarosław Kornacki, trener wieluńskich juniorów, nie krył satysfakcji z wyniku i stylu, w jakim został on osiągnięty.
- Przed meczem wynik był niewiadomą, choć w poprzednich latach z Sieradzem udawało nam się wygrywać. Zagraliśmy jednak bardzo dobrze, sami narzucając warunki gry i to dzięki naszej dobrej grze, a nie słabej grze przeciwnika wygraliśmy to spotkanie - mówił po meczu Kornacki.
Trener podkreślał także, że zespół stale się rozwija, a ich celem na ten moment jest awans do półfinałów wojewódzkich, które to stanowią kolejną rundę rozgrywek.
Rozwój juniorów WKS-u jest istotnym elementem strategii klubu, która zakłada przygotowanie zawodników do gry w seniorskiej drużynie, rywalizującej na ten moment na poziomie II ligi. Jak podkreślił trener, młodzi zawodnicy stanowią bezpośrednie zaplecze klubu, co w przyszłości może zapewnić wzmocnienie zespołu seniorskiego przez własnych wychowanków.
- Naszym celem jest, aby wychowankowie naszego klubu wzmacniali drużynę seniorską, liczymy na to, że w przyszłości będą stanowić o sile WKS-u, być może już na poziomie I ligi. Po to pracujemy z chłopcami na treningach i mocno wierzymy, że jeśli dalej będą tak trenować i robić progres, to któryś z nich będzie miał szansę zagrać w barwach seniorskiego WKS-u w przyszłości - podsumował Kornacki.
Wieluńskich juniorów podobnie jak juniorki również w najbliższym ligowym starciu czeka spotkanie z liderem tabeli. 10 listopada, w niedzielę, o godzinie 12.00 zmierzą się oni w Bełchatowie z miejscowym EKS-em Skrą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze