W rywalizacji play - off do 3 zwycięstw pomiędzy WKS Wieluń a Dr OKO Ikar Legnica prowadzą wielunianie 1:0.
Wczorajszy mecz wielunianie zwyciężyli z Dr OKO Ikarem Legnica 3:1 ( 19:25, 25:22, 25:23, 25:15 ). Nie był to jednak łatwy mecz dla gospodarzy. Po przegranym dość wyraźnie pierwszym secie, również w drugim goście z Legnicy grali skuteczniej, na szczęście gospodarzy i kibiców zgromadzonych w hali przy ulicy Częstochowskiej tylko do pewnego momentu. Doping wieluńskiej publiczności dodał zawodnikom WKS - u animuszu, który przełożył się na konkretne rezultaty. Zacięta końcówka drugiej partii zakończona efektownym blokiem wielunian, który pozwolił doprowadzić do remisu w meczu 1:1. Trzecia partia to walka punkt za punkt, z delikatną przewagą raz jednej, raz drugiej drużyny, skończona wygraną gospodarzy. Czwarty set to popis gry na zagrywce Jakuba Chwastyka ( został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania ), dzięki której odrzuceni od siatki goście nie byli w stanie zdobyć punktu przez dobrych kilka minut - WKS rozpoczął tę partię od prowadzenia 8:0! Gospodarze skoncentrowani na swojej grze, nie pozostawili złudzeń gościom z Legnicy kończąc tę partię 25:15, tym samym zwyciężając całe spotkanie 3:1.
W rywalizacji play - off do trzech zwycięstw prowadzi WKS Wieluń 1:0. Stawką awans do turnieju półfinałowego o grę w Tauron 1 lidze.
Już dziś o godzinie 15.00 kolejne spotkanie między drużynami z Wielunia i Legnicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze