Reklama

Wspólne patrole policji i straży leśnej. Mandaty nawet do 5 000 złotych!

Policjanci z Wieruszowa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej patrolowali kompleksy leśne w związku z utrzymującą się suszą i wysokim zagrożeniem pożarowym. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na osoby nieuprawnienie wjeżdżające pojazdami silnikowymi do lasów. Za takie wykroczenie grozi wysoka grzywna.

Działania prowadzone są cyklicznie na terenach leśnych powiatu wieruszowskiego. Funkcjonariusze kontrolowali leśne drogi i dukty, reagując również na inne przypadki łamania prawa, między innymi kradzieże drewna czy niszczenie terenów leśnych.

- Przypominamy! Wjazd pojazdami silnikowymi do lasów przez osoby nieuprawnione jest zabroniony i grozi za niego wysoka grzywna do 500 złotych, a w skrajnych przypadkach sprawa może trafić do sądu, gdzie grzywna wyniesie nawet 5 tysięcy złotych - komentuje st. asp. Piotr Siemicki.

Reklama

Służby podkreślają, że obecne warunki pogodowe znacząco zwiększają ryzyko pożarów. Wystarczy chwila nieuwagi, aby ogień objął rozległe obszary lasów, łąk czy nieużytków rolnych. Pożary powodują ogromne straty w środowisku naturalnym, niszcząc roślinność i zagrażając zwierzętom.

Policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczynku na świeżym powietrzu i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W przypadku zauważenia pożaru lub zadymienia należy natychmiast powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości