„Jesteśmy Razem” to tegoroczny tytuł wystawy prac plastycznych uczniów w spektrum autyzmu z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, która została otwarta 5 kwietnia 2024r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Akcja ma na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych, oraz promowanie sztuki dzieci z autyzmem. Twórczość plastyczna jest środkiem budowania kontaktu i komunikacji dzieci w spektrum autyzmu. Różnego rodzaju formy plastyczne dają możliwość wyrażania siebie, wpływają na rozwój umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Dzieci poprzez sztukę przekazują swoje myśli, swoje postrzeganie świata. Wystawa umożliwia uczniom, oprócz odczuwania radości związanej z tworzeniem prac, poczucie satysfakcji z realizacji własnych dokonań twórczych. Na kameralnej, ze względu na komfort i samopoczucie uczniów,wystawie obecni byli autorzy prac z rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi przyjaciółmi szkoły w osobach: Wicestarosty Powiatu Wieluńskiego Pana Krzysztofa Dziuby, Członka Zarządu Powiatu Wieluńskiego Pana Henryka Wojcieszaka, Naczelnika Wydziału Edukacji Kultury Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Wieluniu Pana Zenona Kołodzieja, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu Pani Magdaleny Wicher, uczestników Domu Środowiskowego ze Skrzynna. W wernisaż bardzo klimatycznie wpisała się szkolna kawiarenka ,,Serce w foremce” ze swoimi cukierniczymi wytworami oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu. Fotorelacją zajęli się szkolni Reporterzy ZSS Wieluń.
Szkoła od wielu lat inicjuje różne działania i akcje społeczne na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Wystawa otworzyła cykl kwietniowych działań szkoły w Miesiącu Świadomości Autyzmu. Można ją oglądać przez cały kwiecień, jednocześnie śledząc stronę facebooka szkoły na, której pojawią się wzmianki o kolejnych etapach kampanii na rzecz Autyzmu.
.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze