W Częstochowie odbyła się XXXIV edycja Złotej Mili – corocznego wydarzenia, które przyciąga biegaczy z całej Polski. W tegorocznej rywalizacji nie zabrakło emocji, a jednym z bohaterów dnia okazał się nie kto inny jak Michał Bator.
Pochodzący z Krzeczowa Michał Bator, mistrz Polski w biegu na dystansie 3000 metrów wziął udział w XXXIV Złotej Mili Częstochowy. W piątkowych dwóch startach na dystansie 1 oraz 2 mil Michał wywalczył dwie czołowe lokaty.
W biegu głównym na dystansie 1 mili, Michał Bator, zawodnik Atelier Sportu Konopiska zdobył zasłużone 2. miejsce, pokazując świetną formę i determinację. Ten sukces nie zakończył jednak jego zmagań, bowiem wziął on także udział w biegu rekreacyjnym na 2 mile. I tutaj ponownie sięgnął po podium, zajmując 3. miejsce w rywalizacji. Obydwa wyniki potwierdzają nie tylko znakomitą kondycję, ale również ducha walki młodego sportowca, który pomimo podwójnego wysiłku był w stanie rywalizować na najwyższym poziomie.
Przypomnijmy, jedną mila w przeliczeniu na kilometry, to dystans 1,6 kilometra, a więc cztery pełne okrążenia stadionowe. XXXIV Złota Miła Częstochowy rozegrana została na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. Organizatorem zawodów był klub CKS Budowlani.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze