Reklama

ZA KÓŁKIEM PO KIELICHU

05/09/2022 11:02
Ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie miał 46-latek, kierujący volkswagenem passatem. Na styl jego jazdy zwrócił uwagę jadący za nim.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 września. Mundurowi dostali informację obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy.

- Kierowca, przejeżdżając przez miejscowość Klapka, w gminie Biała, zwrócił uwagę na jadącego przed nim passata – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

- Zaniepokoił go styl jazdy kierowcy, który jechał całą szerokością drogi. Podejrzewając, że kierujący passatem mógł być pod wpływem alkoholu, wyprzedził go i w bezpieczny sposób zmusił do zatrzymania.

Świadek zdarzenia następnie podszedł i rozpoczął rozmowę z kierowcą, wtedy wyczuł od niego woń alkoholu, więc wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i wezwał policję.

Mundurowi po przyjeździe zbadali stan trzeźwości 46-latka. Okazało się, że ma ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

- Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy – informuje rzeczniczka wieluńskich policjantów.

- Teraz nieodpowiedzialny 46-latek  za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za  przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Asp. sztab. Grela chwali postawę świadka, który zdecydowanie zareagował.

- Być może dzięki temu nie doszło do tragedii na drodze – komentuje.

- Pamiętajmy, aby w takich sytuacjach zawsze powiadomić policję, ponieważ nietrzeźwy kierujący stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości