Reklama

Zlikwidowano nielegalny hazard w centrum miasta - właścicielom grozi teraz surowa kara

Funkcjonariusze Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali cztery osoby, które obsługiwały nielegalne automaty. Oprócz 25 maszyn, zabezpieczono też blisko 13 tys. zł. 

Funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno-Skarbowej ustalili, że w centrum Radomska oraz w Woli Moszczenickiej (powiat piotrkowski) działają nielegalne salony gier hazardowych. Podczas kontroli zabezpieczono 25 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Oprócz maszyn zajęto także blisko 13 tys. zł w gotówce. W lokalach funkcjonariusze SCS zatrzymali dwóch mężczyzn oraz dwie kobiety, które zajmowały się obsługą maszyn. 

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty prowadzenia gier na automatach urządzanych wbrew przepisom, czyli bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gry. Za to przestępstwo skarbowe grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności - informuje podkom. Beata Bińczyk, rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. 

Reklama

Oprócz odpowiedzialności karnej przepisy przewidują również karę administracyjną. Właścicielowi nielegalnych automatów do gier hazardowych wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat. Kara ta grozi również posiadaczom (najemcom i właścicielom) lokali z takimi urządzeniami.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/03/2025 14:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości