22-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra oraz 29-letni mieszkaniec Bralina odpowiedzą przed sądem za kradzież części samochodowych. Mężczyźni najpierw włamali się do zaparkowanego samochodu i ukradli z niego radio, akumulator, lampy oraz kilka drobnych przedmiotów. Następnie łupem złodziejów padły części od kombajnu.
Kępińscy funkcjonariusze zawiadomienie o kradzieży części z kombajnu otrzymali w piątek (29 grudnia). Pojazd był pozostawiony na jednym z pól uprawnych w gminie Perzów. Dobre rozpoznanie lokalnego półświatka sprawiło, że kryminalni szybko ustalili i wytypowali sprawców tego zdarzenia.
- Mężczyźni wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży części kombajnu marki Class. Łączna suma strat to 15 tysięcy złotych. Jak dalej ustalili policjanci, części zostały sprzedane w skupie złomu na terenie województwa dolnośląskiego. Trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia - komentuje st. sierż. Rafał Stramowski z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
W toku postępowania wyszło na jaw, że Ci sami mężczyźni są odpowiedzialni za włamanie volkswagena. Część skradzionego mienia została odzyskana i wróciła już do prawowitego właściciela. Teraz 22- i 29-latek odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze