W jedności siła! W miniony piątek (9 sierpnia) druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyworzece zorganizowali wyjątkową inicjatywę. Mowa o zbiórce złomu i metali kolorowych, której celem było wsparcie leczenia 4,5-letniego Frania z Czastar. O akcji pisaliśmy wcześniej na łamach naszego portalu. Jaki jest efekt zbiórki? Lokalna społeczność po raz kolejny udowodniła, że ma wielkie serce.
Franek Strózik urodził się z ciężką, złożoną wadą serca, która od początku stanowiła ogromne zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Niestety z każdym kolejnym rokiem sytuacja jest coraz gorsza. Ostatnio lekarze wykryli niedomykalność zastawki trójdzielnej i pogorszenie funkcji prawej komory. Zastawkę płucną należy wymienić – konieczna jest operacja.
Leczenie chłopca jest możliwe w w amerykańskim Pittsburghu. Koszt operacji jest jednak ogromny - potrzeba 1,7 mln zł. W sieci ruszyła zbiórka na ten cel, a lokalna społeczność robi wszystko, aby uratować życie Frania. Teraz zbiórkę złomu zorganizowali druhowie z OSP Krzyworzeka. Akcja okazała się ogromnym sukcesem.
- Dziękujemy raz jeszcze wszystkim mieszkańcom za ogromne wsparcie i zaangażowanie! Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać 11 ton złomu. Doliczając do tego puszki aluminiowe, uzyskaliśmy kwotę 12 731 zł! Wasza pomoc jest nieoceniona i pokazuje po raz kolejny, jak wiele możemy osiągnąć działając razem. Dziękujemy - komentuje jeden z druhów z jednostki OSP Krzyworzeka.
Strażacy zapowiedzieli, że nie mówią jeszcze ostatniego słowa. Zainteresowanie było tak duże, że planowana jest powtórka akcji. Więcej szczegółów wkrótce.
Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć leczenie 4,5-letniego Frania z Czastar - mogą wpłacić symboliczną złotówkę na www.siepomaga.pl/franciszek-strozik
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze