Młodzi sportowcy z Wielunia pokazali klasę! Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych zdobyli złoty medal podczas XVI Łódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Zduńskiej Woli, pokonując rywali z pasją i determinacją. Trener Rafał Dudziński nie kryje dumy ze swoich podopiecznych w komentarzu dla portalu kulisy.net.
Sportowe emocje sięgnęły zenitu podczas XVI Łódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który rozegrany się w Zduńskiej Woli. Na murawie spotkało się sześć drużyn z województwa łódzkiego, ale to zawodnicy klubu „Słoneczko” z Wielunia skradli całe show, wygrywając swoją grupę i zdobywając złote medale.
W wydarzeniu udział wzięły kluby: Alauz Łask, Olimpijczyk Zduńska Wola, Piórko Działoszyn, Spartakus Sieradz, Dzikie Koty Bełchatów oraz reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu – klub „Słoneczko”.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy sprawnościowe, a podopieczni Rafała Dudzińskiego i Adama Trzebskiego trafili do jednej z nich. Wielunianie nie zawiedli. – Nasi zawodnicy pokazali ogromne serce do walki i prawdziwego sportowego ducha. Grali z pasją, odwagą i radością, której nie da się opisać. Jestem niesamowicie dumny z ich postawy – podkreśla trener Rafał Dudziński w komentarzu do dla portalu kulisy.net.
W pierwszym spotkaniu „Słoneczko” pokonało zespół Alauz Łask 3:1, a w kolejnym starciu rozgromiło drużynę Piórko Działoszyn aż 5:0. Te wyniki zapewniły wielunianom pierwsze miejsce i złoto w grupie. – Gratulujemy wszystkim uczestnikom – Wasza energia, zaangażowanie i gra fair play są inspiracją dla nas wszystkich. Dziękujemy również organizatorom, trenerom i kibicom za wsparcie i fantastyczną atmosferę turnieju – dodał Dudziński.
Złotą drużynę „Słoneczka” tworzyli: Oliwia, Kacper, Maciej, Przemek, Dominik, Mateusz, Sebastian, Paweł i Krzysztof. Ich zaangażowanie i wspólna gra pokazują, że siła drużyny tkwi w jedności, a sukces rodzi się z pasji i ciężkiej pracy. Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze