Strona główna Rudniki KULISY WŁOSKIEJ KUCHNI, CZYLI JAK ZROBIĆ DOSKONAŁĄ PIZZĘ...

KULISY WŁOSKIEJ KUCHNI, CZYLI JAK ZROBIĆ DOSKONAŁĄ PIZZĘ…

W środę, 8 czerwca, w restauracji Italia w Wieluniu, kolejna grupa dzieci poznawała tajniki przygotowywania prawdziwie włoskiej pizzy. O tym jak zrobić dobre ciasto i jakie stosować składniki do włoskiej pizzy, tym razem dowiedzieli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach. Nie oni pierwsi brali udział w tego typu warsztatach, prowadzonych przez właścicielkę restauracji Wiolettę Wrzosek.

– Pomysł organizacji zajęć pod nazwą „Kulisy Pizzy” pojawił się w ciężkim dla nas okresie pandemii – opowiada Wioletta Wrzosek.

Zajęcia na tyle się spodobały, że wpisały się w kalendarz pizzerii na stałe.

– Co jakiś czas przyjmujemy tu wycieczki i robimy takie warsztaty. Najciekawiej jest z tymi najmniejszymi dzieciakami, które nie mogą nadziwić się, że np. ser pod wpływem temperatury się rozpuszcza – śmieje się Wrzosek.

W trakcie warsztatów, każdy z uczestników robi własną pizzę z dowolnymi dodatkami. Potem dzieła trafiają do pieca, a po wypieku do brzuszków małych kucharzy.

Właścicielka pizzerii nie wyklucza, że wśród uczestników zajęć może ujawnić się jakiś kulinarny talent i kto wie, być może ktoś z tego grona zostanie pizzermanem.

– To był właściwie pomysł rodziców, żeby wybrać się z dziećmi tutaj na warsztaty. No i jak widać to był strzał w dziesiątkę – mówi Małgorzata Rzepka z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach.

– Wszystko bardzo dobre, dzieci się zajadają i są przeszczęśliwe, że mogły same zrobić pizzę – dodaje Anita Borek z tej samej szkoły.

filmik z warsztatów zobacz tutaj:

(2) Facebook

Komenatrze

Polecamy!

WIĘCEJ KASY DLA OSIEDLI, POMIMO OPORU BURMISTRZA

Budżety wieluńskich osiedli wzrosły czterokrotnie – z kwoty 5 do 20 tys. zł rocznie. Aby dopiąć swego, zarządy osiedli musiały stoczyć w tej sprawie...

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ