Strona główna Rudniki KULISY WŁOSKIEJ KUCHNI, CZYLI JAK ZROBIĆ DOSKONAŁĄ PIZZĘ...

KULISY WŁOSKIEJ KUCHNI, CZYLI JAK ZROBIĆ DOSKONAŁĄ PIZZĘ…

W środę, 8 czerwca, w restauracji Italia w Wieluniu, kolejna grupa dzieci poznawała tajniki przygotowywania prawdziwie włoskiej pizzy. O tym jak zrobić dobre ciasto i jakie stosować składniki do włoskiej pizzy, tym razem dowiedzieli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach. Nie oni pierwsi brali udział w tego typu warsztatach, prowadzonych przez właścicielkę restauracji Wiolettę Wrzosek.

– Pomysł organizacji zajęć pod nazwą „Kulisy Pizzy” pojawił się w ciężkim dla nas okresie pandemii – opowiada Wioletta Wrzosek.

Zajęcia na tyle się spodobały, że wpisały się w kalendarz pizzerii na stałe.

– Co jakiś czas przyjmujemy tu wycieczki i robimy takie warsztaty. Najciekawiej jest z tymi najmniejszymi dzieciakami, które nie mogą nadziwić się, że np. ser pod wpływem temperatury się rozpuszcza – śmieje się Wrzosek.

W trakcie warsztatów, każdy z uczestników robi własną pizzę z dowolnymi dodatkami. Potem dzieła trafiają do pieca, a po wypieku do brzuszków małych kucharzy.

Właścicielka pizzerii nie wyklucza, że wśród uczestników zajęć może ujawnić się jakiś kulinarny talent i kto wie, być może ktoś z tego grona zostanie pizzermanem.

– To był właściwie pomysł rodziców, żeby wybrać się z dziećmi tutaj na warsztaty. No i jak widać to był strzał w dziesiątkę – mówi Małgorzata Rzepka z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach.

– Wszystko bardzo dobre, dzieci się zajadają i są przeszczęśliwe, że mogły same zrobić pizzę – dodaje Anita Borek z tej samej szkoły.

filmik z warsztatów zobacz tutaj:

(2) Facebook

Komenatrze

Polecamy!

PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Działoszynie ostrzegają przed oszustami. Do urzędników docierają informacje od mieszkańców, którym podejrzana „fundacja” ma oferować pomoc w wypełnieniu wniosków o...

PRZYWITALI NOWY ROK KONCERTOWO

W czwartek, 29 września, w wieluńskim Kino-Teatrze Syrena odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie zimowego...

WYPADEK SZKOLNEGO AUTOBUSU

Jeszcze trwają czynności policjantów na miejscu zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W kraksie zostało rannych ośmioro uczniów. Na szczęście ich obrażeni nie są groźne. Jak...

STADO BYKÓW STRATOWAŁO ROLNIKA! MĘŻCZYZNY NIE UDAŁO SIĘ URATOWAĆ

Agresywne byki stratowały małżeństwo zajmujące się gospodarstwem rolnym. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Niestety, mimo błyskawicznej akcji służb...

CHARYTATYWNE PIŻAMOWE PARTY

Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu włączyło się w ogólnopolską akcję charytatywną ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Chodzi o wsparcie dzieci z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ