Strona główna Rudniki KULISY WŁOSKIEJ KUCHNI, CZYLI JAK ZROBIĆ DOSKONAŁĄ PIZZĘ...

KULISY WŁOSKIEJ KUCHNI, CZYLI JAK ZROBIĆ DOSKONAŁĄ PIZZĘ…

W środę, 8 czerwca, w restauracji Italia w Wieluniu, kolejna grupa dzieci poznawała tajniki przygotowywania prawdziwie włoskiej pizzy. O tym jak zrobić dobre ciasto i jakie stosować składniki do włoskiej pizzy, tym razem dowiedzieli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach. Nie oni pierwsi brali udział w tego typu warsztatach, prowadzonych przez właścicielkę restauracji Wiolettę Wrzosek.

– Pomysł organizacji zajęć pod nazwą „Kulisy Pizzy” pojawił się w ciężkim dla nas okresie pandemii – opowiada Wioletta Wrzosek.

Zajęcia na tyle się spodobały, że wpisały się w kalendarz pizzerii na stałe.

– Co jakiś czas przyjmujemy tu wycieczki i robimy takie warsztaty. Najciekawiej jest z tymi najmniejszymi dzieciakami, które nie mogą nadziwić się, że np. ser pod wpływem temperatury się rozpuszcza – śmieje się Wrzosek.

W trakcie warsztatów, każdy z uczestników robi własną pizzę z dowolnymi dodatkami. Potem dzieła trafiają do pieca, a po wypieku do brzuszków małych kucharzy.

Właścicielka pizzerii nie wyklucza, że wśród uczestników zajęć może ujawnić się jakiś kulinarny talent i kto wie, być może ktoś z tego grona zostanie pizzermanem.

– To był właściwie pomysł rodziców, żeby wybrać się z dziećmi tutaj na warsztaty. No i jak widać to był strzał w dziesiątkę – mówi Małgorzata Rzepka z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach.

– Wszystko bardzo dobre, dzieci się zajadają i są przeszczęśliwe, że mogły same zrobić pizzę – dodaje Anita Borek z tej samej szkoły.

filmik z warsztatów zobacz tutaj:

(2) Facebook

Komenatrze

Polecamy!

PRAWIE JAK W BETLEJEM

Wydaje się, że do kalendarza wydarzeń artystycznych gminy Wierzchlas wpisała się nowa impreza. Jest nią Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno –...

ZIGNOROWAŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

W sobotę (28 stycznia) na skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej i Głowackiego w Wieluniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z informacji przekazanych przez służby...

41-LATKA NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA. SĄ DWIE POSZKODOWANE

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 31 stycznia, po godz. 7:00, na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Mickiewicza w Działoszynie. Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD POD WPŁYWEM THC. TO NIE KONIEC JEGO KŁOPOTÓW!

W sobotni wieczór (28 stycznia) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli samochód, kierowany przez 26-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. W trakcie procedur policjanci...

DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH DZIEŃ PO DNIU

Surowych wyroków mogą się spodziewać mężczyźni, którzy postanowili kierować wozami po spożyciu alkoholu. 43-latek został zatrzymany 28 stycznia w Józefowie (gm. Czastary). Przewoził wtedy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ