Łascy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 42-latek był też pod wpływem alkoholu. Stracił prawo jazdy, wkrótce stanie przed sądem.
Wszystko działo się w niedzielę, 21 kwietnia przed godz. 11 na ul. Warszawskiej w Łasku. Patrol drogówki zatrzymał do kontroli renault, którego kierowca jechał z prędkością 73 km/h w terenie zabudowanym. Przekroczenie prędkości było najmniejszym zmartwieniem 42-latka.
- Kiedy policjanci podeszli do kierowcy pojazdu, od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę - mówi sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łasku.
Reklama
42-latek stracił już prawo jazdy. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do trzech lat więzienia, a także wysoka grzywna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze