Reklama

47-latek z Ukrainy jechał ciężarówką - miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

47-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę ciężarówki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został już ukarany, zastosowano wobec niego tzw. "tryb przyspieszony". 

Cała sytuacja wydarzyła się w środę, 7 maja o godz. 9:30 w miejscowości Pisarzowice w powiecie ostrzeszowskim. Policjanci zatrzymali tam do kontroli drogowej kierowcę ciężarowego mana z naczepą. Kierował nim 47-letni obywatel Ukrainy, który mieszka w Lesznie. 

- Sprawdzenie w policyjnym systemie pozwoliło na ustalenie, że mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązywał do 25 października br. - mówi  asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 

Reklama

W związku z popełnionym przestępstwem, został on zatrzymany w policyjnym areszcie, skąd trafił wprost na rozprawę sądową. Sprawa odbyła się w tzw. trybie przyspieszonym, a wyrok zapadł następnego dnia. Sąd wymierzył mężczyźnie karę grzywny w kwocie 1,5 tys. zł oraz orzekł świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości pięciu tys. zł, a także zastosował środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres roku.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości