47-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę ciężarówki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został już ukarany, zastosowano wobec niego tzw. "tryb przyspieszony".
Cała sytuacja wydarzyła się w środę, 7 maja o godz. 9:30 w miejscowości Pisarzowice w powiecie ostrzeszowskim. Policjanci zatrzymali tam do kontroli drogowej kierowcę ciężarowego mana z naczepą. Kierował nim 47-letni obywatel Ukrainy, który mieszka w Lesznie.
- Sprawdzenie w policyjnym systemie pozwoliło na ustalenie, że mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązywał do 25 października br. - mówi asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Reklama
W związku z popełnionym przestępstwem, został on zatrzymany w policyjnym areszcie, skąd trafił wprost na rozprawę sądową. Sprawa odbyła się w tzw. trybie przyspieszonym, a wyrok zapadł następnego dnia. Sąd wymierzył mężczyźnie karę grzywny w kwocie 1,5 tys. zł oraz orzekł świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości pięciu tys. zł, a także zastosował środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze