Reklama

Będą pieniądze, będzie remont

Być może już niedługo gminna droga prowadząca przez Dzietrzniki, zwana drogą na rogatki, będzie remontowana. Gmina czeka na wyniki naboru wniosków o dofinansowanie złożonych do Funduszu Dróg Samorządowych.

- Jest to dla nas taka główna droga przez wieś – rozpoczyna Dorota Pęcherczyk, sołtys Dzietrznik.
- Takie nasze wioskowe centrum, wizerunek miejscowości. Przy niej znajduje się sklep, piekarnia, ośrodek zdrowia i szkoła - teraz odremontowana pięknie wygląda. Droga jest w złym stanie. Ma asfalt, ale dwa razy w roku trzeba łatać dziury, żeby jakoś wyglądała. Liczę na to, że będzie podjęty jej remont.

Aby zmienić ten stan rzeczy, gmina w ubiegłym roku złożyła wniosek o dofinansowanie remontu z Funduszu Dróg Samorządowych. Jego całkowity koszt przewiduje się na około pięć milionów złotych.

Reklama

- Wnioskowaliśmy o maksymalne, 80-procentowe dofinansowanie – mówi Iwona Napieraj, sekretarz gminy Pątnów.
- Ale, jaka będzie jego wysokość, to dowiemy się, kiedy ogłoszone zostaną wyniki naboru. Ciągle czekamy na rozstrzygnięcie wniosku.

W ramach remontu planowane jest położenie nowej nawierzchni asfaltowej i wybudowanie chodnika po jednej stronie. Będą również odnowione rowy, wykonane pobocza, założone nowe przepusty. Zrobione zostaną wjazdy na posesje oraz oznakowanie poziome i pionowe drogi.
Długość przewidzianego do remontu odcinka wynosi 2,1 km.

Reklama

- Mamy piękną szosę w kierunku Załęcza – kończy Dorota Pęcherczyk.
- Zrobiony jest już Kusik. Jeśli remont zostanie wykonany również tu, to będę usatysfakcjonowana stanem dróg w naszej wsi.

Ela Wodecka 
[email protected]
 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości