Finał długo wyczekiwanej inwestycji. W czwartek, 16 października, wykonawca oficjalnie oddał do użytku 430-metrowy odcinek drogi powiatowej w Chorzewie. Inwestycja kosztowała aż 860 tysięcy złotych, z czego aż 516 tysięcy złotych pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę solidarnie - po połowie - sfinansował samorząd gminny i powiatowy.
Droga została całkowicie przebudowana. W ramach prac poszerzony został pas drogowy, a na długości całego odcinka wybudowano chodnik. Ponadto wykonawca zrealizował nowe odwodnienie drogi.
- Całość oceniam bardzo pozytywnie. Inwestycja ta z pewnością wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo mieszkańców. Wcześniej, ze względu na bliskość przejazdu kolejowego sytuacja była szczególnie niebezpieczna dla przechodniów - komentuje Mariusz Mielczarek, wójt gminy Kiełczygłów.
Teraz skorzystać mają wszyscy - piesi, kierowcy, a także rowerzyści. Nowy chodnik w okolicy stacji kolejowej zapewni m.in. spokojną drogę do szkoły uczniom lokalnej placówki. Nowe odwodnienie i przepusty pozwolą natomiast uniknąć zjawiska powstawania kałuż.
To jednak nie jedyna inwestycja w gminie Kiełczygłów, która jest na finiszu. Jeszcze w tym miesiącu oddana do użytku będzie droga w miejscowości Chruścińskie. Na odcinku aż 630 metrów zniszczony asfalt został wymieniony na nowy.
- Remont drogi kosztował nas 208 tysięcy złotych. Na razie pozyskaliśmy na ten cel 60 tysięcy złotych z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, ale staramy się o jeszcze jedną dotację. Wierzymy, że droga będzie dobrze służyła nie tylko lokalnym rolnikom - dodaje Mariusz Mielczarek.
Reklama

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Nie było w okolicy jeszcze jakiś siedmiu wspaniałych żeby dołączyć do przecinania wstęgi?
Nie było w okolicy jeszcze jakiś siedmiu wspaniałych żeby dołączyć do przecinania wstęgi?