Podczas sesji absolutoryjnej, 26 lipca, zaskoczenia nie było. Radni już nie raz dali wyraz swojemu niezadowoleniu z pracy szefa wieluńskiego ratusza, Pawła Okrasy oraz podległych mu wydziałów. Większość więc nie poparła uchwały o wotum zaufania, co jest równoznaczne z jego nieudzieleniem.
Po długiej debacie nad raportem o stanie gminy 18 radnych przystąpiło do głosowania. Pozytywny stosunek do działań Pawła Okrasy na stołku w ratuszu wyrazili Robert Duda, Andrzej Gęsiak, Jerzy Paluszek, Krzysztof Poznerowicz, Jarosław Rozmarynowski oraz Grzegorz Żabicki. Od głosu wstrzymał się Maciej Bryś. Przeciwko udzieleniu burmistrzowie absolutorium zagłosowali radni: Tomasz Akulicz, Radosław Buda, Roman Drosiński, Anna Dziuba-Marzec, Tomasz Grajnert, Sławomir Kaftan, Rober Kaja, Mariusz Owczarek, Wojciech Psuja, Piotr Radowski i Radosław Wojtuniak.
Magdalena Lizurej
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze