Prokuratura zatrzymała 24-latka, który w sobotę, 25 sierpnia śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (24-25 sierpnia) ok. godz. 2 w miejscowości Grabów - Wójtostwo. Kierowca audi potrącił tam rowerzystę, a następnie uciekł, nie udzielając mu pomocy. 24-letni rowerzysta zmarł. Sprawcę złapano po kilkudziesięciu minutach.
- Kierowca był pijany, miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu - mówiła asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze skutkiem śmiertelnym. 24-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze